Predstava "Ne kradi sebi sebe"

Autor: Milena Cvitan, 13. 12. 2013.

U kinodvorani Pučkog učilišta Poreč održana je jučer, dana 11.12.2013. godine, predstava učenika Turističko – ugostiteljske škole Poreč pod nazivom „Ne kradi sebi sebe“ povodom obilježavanja Mjeseca borbe protiv ovisnosti na kojoj su prisustvovali učenici naše škole.

U izvedbi predstave sudjelovali su učenici 2. thk, 2. htt te 3. thk – a razreda uz koordinaciju psihologinje Vilme Bednar. Učenici su ovom predstavom vrlo kreativno, ali nadasve vjerodostojno,  prikazali faze kroz koje prolazi svaki učenik  tijekom svoga školovanja: od djetinjstva kada se susreće prvi puta sa školom i sa školskim obavezama; ranog puberteta i prvih dodira s alkoholom pa do srednjoškolskih dana i susreta s raznim opojnim sredstvima. Cilj je bio osvijestiti učenike o putu osobnog propadanja zbog konzumiranja opojnih sredstava koji vode do: neuspjeha u školi, nezadovoljstva samim sobom i socijalne otuđenosti. Sam naziv predstave „Ne kradi sebi sebe“ metaforički ukazuje na posljedice raznih vrsta ovisnosti kad pojedinac gubi svoje pozitivne osobine. Predstava je nastajala u veoma kratkom periodu od 20 - ak dana, a učenici – glumci  su odlično pokazali svoje talente i pred školskom publikom izmamili veliki aplauz i prigodno obilježili kraj Mjeseca borbe protiv ovisnosti.

Predstava "Ne kradi sebi sebe"

Autor: Milena Cvitan, 13. 12. 2013.

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr