Nagrada za komplementarnu uporabu Comeniusa i eTwinninga

Autor: Josip Klarić, 19. 12. 2011.

U srijedu, 14. prosinca u Zagrebu je održana eTwinning konferencija Agencije za mobilnost i programe EU na kojoj je profesorica Ljiljana Badrov Frleta, eTwinning ambasadorica, izlagala o komplementarnoj uporabi Comeniusa i eTwinninga na primjeru dva projekta provedena u našoj školi. Na istoj je konferenciji preuzela vrijednu nagradu upravo za komplementarnost, uspješnu primjenu i partnerstvo.

Čestitke školskom eTwinning timu.

Posebna nagrada za komplementarnu uporabu Comeniusa i eTwinninga: Turističko ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč za projekt "Our square mile" koji je poslužio kao priprema za Comenius partnerstvo pod nazivom "Footprints". Profesorica Ljiljana Badrov Frleta opisala je svoja iskustva s Comenius i eTwinning projektima: "Naš cilj i zadatak je bio da svaki partner istraži četvornu milju oko svoje škole s povijesnog, kulturnog, zemljopisnog, biološkog aspekta i dobivene rezultate prezentira partnerskoj školi. Ovo istraživanje nije bilo samo sebi svrhom nego je imalo za cilj osvijestiti učenike glede karakterističnih značajki vlastite okoline kao i okoline u partnerskoj školi/zemlji. Nakon početničkih istraživanja, učenja o tome što je eTwinning ideje su se same rađale. Imali smo osjećaj da nam je virtualni svijet preuzak. Tako da je to moralo rezultirati nečim većim tj. Comenius partnerstvom - našim projektom Footprints. U okviru te suradnje sada imamo osjećaj da se projektnim radom doista može nešto promijeniti i da imamo priliku izraziti naš stav i pokrenuti se, ne samo virtualno nego i realno što nam pružaju mobilnosti Comeniusa - tako je naša suradnja iz virtualnog svijeta prešla u realni svijet. Dakle, trebali smo otići dalje iz naše četvorne milje te pružiti kvalitetno gostoprimstvo našim partnerima iz cijele Europe. Osjećaj pripadnosti Europi, slobodi kretanja i komunikaciji Comenisu projektom je dobio na vrijednosti."

Posebna nagrada za komplementarnu uporabu Comeniusa i eTwinninga:

Nagrada za komplementarnu uporabu Comeniusa i eTwinninga

Autor: Josip Klarić, 19. 12. 2011.

Čestitke školskom eTwinning timu.

Posebna nagrada za komplementarnu uporabu Comeniusa i eTwinninga:

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr