Učenici naše škole na projekciji Kinofila

Autor: Silvana Vlačić, 28. 11. 2011.

Na ovogodišnjem Poreč Dox-u, drugom  međunarodnom festivalu dokumentarnog filma  u četvrtak 24. studenoga u Pučkom otvorenom učilištu prisustvovali smo projekciji filma Kinofil sarajevskog redatelja Damira Janečeka.

Kinofil je dugometražni socijalno angažirani dokumentarni film nagrađen antifašističkom nagradom Stjepan Filipović, a u SAD-u je proglašen jednim od pet najboljih socijalno angažiranih dokumentarnih  filmova. Redatelj ističe kako je glavni lik filma život, a smrt pokušava preuzeti glavnu ulogu u svoje ruke. Ovo je film koji moli za život, bori se za životinjska prava, ali i ljudska, film koji je svakog od nas potaknuo na razmišljanje. Bez ustručavanja govori o primitivnom načinu života u Sarajevu, ali i svugdje gdje postoji takav odnos. Na kraju filma redatelj je na pozornicu stigao sa psom te tako iskazao zahvalnost publici.

Tanja Koraca, IV. htt

Učenici naše škole na projekciji Kinofila

Autor: Silvana Vlačić, 28. 11. 2011.

Tanja Koraca, IV. htt

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr