Pazi što jedeš-tradicijskom hranom protiv suvremenih bolesti

Autor: Silvana Vlačić, 17. 11. 2011.

U organizaciji Etnografskog muzeja Istre u subotu 19. studenoga  održat će se manifestacija pod nazivom Pazi što jedeš-tradicijskom hranom protiv suvremenih bolesti. Na taj način obilježit će se Svjetski dan šećerne bolesti. Na manifestaciji će sudjelovati i učenici naše škole, 3. att razreda koji će na štandu predstaviti mahunasto povrće, odnosno razne vrste graha te učenici slastičarskih usmjerenja koji će pripremiti razne kolače od rogača i zobi. Učenici 1. htt istraživali su i pripremili brošure dok su letke i bookmarkere izradili učenici 4. htt razreda pod vodstvom prof. Helene Miletović. Pored stručnih predavanja predstavit će se i proizvođači ekoloških proizvoda na sajmu, te će biti održane i radionice tradicijske prehrane. Manifestacija započinje u 10,00 sati i traje do 16,00 sati u Pučkom otvorenom učilištu u Pazinu.

Pazi što jedeš-tradicijskom hranom protiv suvremenih bolesti

Autor: Silvana Vlačić, 17. 11. 2011.

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr