Obilježen Dan europskih jezika 26. rujna

Autor: Silvana Vlačić, 27. 9. 2011.

Ove je godine Dan europskih jezika označen skromno na Trgu slobode u Poreču gdje je dio učenika iz trećeg razreda za zanimanje hotelijersko-turistički tehničar dijelio recepte za EU ručak na četiri jezika, dio anketirao turiste u prolazu dok su konobari trećeg razreda čekali da im se netko obrati – nije ni čudo; riječ waiter dolazi od riječi wait  što znači čekati !

Da bi bilo jasnije slijedi fotografija “ čekača“ iliti „ onih koji čekaju“.

Malo je turista prolazilo, ali oni koji bi došli zasjeli bi i ne bi se dali otjerati što bješe čak dobro jer je bilo prilike za vježbe iz komunikacije ( vidi slike dolje!).

No, da ne bi turisti samo šetali trgom učenici trećeg razreda zanimanja hotelijer-komercijalist su organizirano krenuli u akciju –„ catch who catch can“  ( ili“ uhvati koga možeš“) da bi od turista prikupili dojmove o našoj gostoljubivosti, ljepotama Istre i Hrvatske, našoj kuhinji i njihovom (slabom) poznavanju hrvatskoga jezika.

Turisti su uočeni i ekipe su spremne.

Ovo je okupljanje prije već navedene akcije, a dolje slijedi sama akcija „catch who catch can“ pod ravnanjem profesorice Danijele Banko.

Tri sata su prošla u hipu, za neke i korisno jer da bi upoznao strani jezik moraš razgovarati s nekim kome je taj jezik materinski.

prof. Vojko Mikluš

Obilježen Dan europskih jezika 26. rujna

Autor: Silvana Vlačić, 27. 9. 2011.

Da bi bilo jasnije slijedi fotografija “ čekača“ iliti „ onih koji čekaju“.

Turisti su uočeni i ekipe su spremne.

prof. Vojko Mikluš

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr