Završen Attractov seminar na temu Dostupnost turističkih odredišta skupinama i posjetiteljima s posebnim potrebama

Autor: Silvana Vlačić, 15. 9. 2011.

Završen je četvrti stručni skup u  okviru projekta  ATTRACT (Activate Tourism Training Resources for accessibles Cities and Towns) partnerstva iz programa za cjeloživotno učenje  „Leonardo da Vinci“.

U ponedjeljak 12. rujna u Villi Polesini krenula su predavanja nakon pozdrava dobrodošlice koji je sudionicima uputila ravnateljica Vesna Baranašić i predstavljanje naše škole prof. Vojka Mikluša. Predavači su bili: školska psihologinja Vilma Bednar s temom Različito, ali isto: Razvijanje socijalnih vještina, zatim psihologinje iz Zdravog Grada Marijana Rajčević Kazalac i  Sandra Milotti Ašpan koje su govorile o Psihosocijalnoj podršci ljudima s posebnim potrebama u Gradu Poreču, te predsjednik Turističke zajednice Poreča Nenad Velenik koji je prisutne upoznao s Turističkom ponudom Poreča - grada prijatelja osoba s posebnim potrebama. Ručak za sudionike je održan u kabinetu posluživanja u školi. Popodne su se predavanja preselila u prostor Gradske vijećnice gdje su predstavnica touroperatera Saga Holidays Erna Furlan uz pomoć prof. Ljiljana Badrov Frleta i učenika naše škole govorile o organizaciji koktela dobrodošlice za novopridošle goste hotela. Pročelnik porečkog odjela za prostorno planiranje i zaštitu okoliša Damir Hrvatin upoznao je sudionike s Arhitektonskim barijerama u Poreču. Nakon kratke pauze krenulo se na dogovor o o daljnjoj provedbi projekta. Razgledavanje starog dijela grada došlo je na red kasno popodne pod vodstvom prof. Tatjana Gulić Pisarević. Bogat program prvoga dana završio je večerom u restoranu Petrokutna kula. Drugog dana nastavilo se ponovno u Villi Polesini, najprije s Natašom Vugrinec, direktoricom Turističkog ureda Vrsara i Tinom Slamar, a zatim Cristina Vojić Krajcer, stručna suradnica Turističke zajednice Istarske županije predstavlja Turističku ponudu Istre - prijateljske regije osobama s posebnim potrebama. Seminar je završio posljednjom točkom dnevnog reda, raspravom te zaključcima i pitanjima na temu projekta. Možemo reći da je seminar predstavio Istru i Poreč kao mjesta dostupna osobama s posebnim potrebama, ali nisu zanemarene manjkavosti koje su prisutne u takvom pristupu i na kojima moramo još poraditi, ne bi li naša usluga i dostupnost takvim osobama bili na što boljoj razini.

Koordinatorica projekta bila je prof. Ticiana Peteh, uz veliku pomoć naših profesora engleskog jezika Tatjane Gulić Pisarević, Danijele Banko i Vojka Mikluša koji su odradili velik i zahtjevan posao prevođenja.

Autor: Silvana Vlačić, 15. 9. 2011.

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr