U Poreču četvrti stručni skup u okviru projekta ATTRACT

Autor: Silvana Vlačić, 6. 9. 2011.

Organizatori smo i domaćini četvrtoga po redu stručnog skupa u okviru projekta ATTRACT. Održat će se 12. i 13. rujna u prostoru Ville Polesini i Gradske vijećnice.

U  okviru projekta  ATTRACT (Activate Tourism Training Resources for accessibles Cities and Towns) partnerstva iz programa za cjeloživotno učenje  „Leonardo da Vinci“ Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića organizira 12. i 13. rujna četvrti po redu stručni skup u Poreču.  Tema projekta je dostupnost turističkih odredišta skupinama i posjetiteljima s posebnim potrebama, a zadaća je razmjena primjera dobre prakse. Na skupu će pored naše škole sudjelovati još šest partnerskih institucija i to Federalberghi Trieste, koordinator cjelokupnog projekta  i Consulmarc Sviluppo Trieste  iz Italije, Hallam university, Sheffield Business School iz  Velike Britanije, EFXINI POLI, Local Authorities Network for Social, Cultural, Tourist, Environmental and Agricultural Development, Athens iz Grčke, Technical School Centre Nova Gorica  iz Slovenije i Universidad politecnica de Madrid, Life and Supporting Technologies  iz Španjolske. Predavači dolaze iz naše škole (Vilma Bednar i Ljiljana Badrov Frleta),  te iz Turističke zajednice Istarske županije, Turističke zajednice Grada Poreča, Turističke zajednice Vrsara i Grada Poreča. Stručni skup održat će se na dvjema lokacijama, u Villi Polesini i Gradskoj vijećnici. Projekt je financiran iz programa za cjeloživotno učenje „Leonardo da Vinci“ namijenjenog strukovnom obrazovanju, a cilj mu je osnaživanje stručnih kompetencija nastavnika hotelijersko-turističke skupine predmeta. Nakon početnog  sastanka  u Trstu u prosincu 2010. godine održani su još skupovi u veljači i u svibnju 2011. u Sheffieldu i u Madridu.

Detaljnije informacije o projektu  na web stranici attract.lst.tfo.upm.es

U Poreču četvrti stručni skup u okviru projekta ATTRACT

Autor: Silvana Vlačić, 6. 9. 2011.

Detaljnije informacije o projektu  na web stranici attract.lst.tfo.upm.es

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr