LEONARDO DA VINCI

Autor: Josip Klarić, 21. 2. 2011.

Program cjeloživotnog učenja

Leonardo da Vinci partnerstva

ATTRACT

(Activate Tourism Training Resources for Accessible Cities and Towns

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića od jedan je od partnera u projektu ATTRACT (Activate Tourism Training Resources for Accessible Cities and Towns) u okviru Programa cjeloživotnog učenja EU Leonardo da Vinci. Tema projekta je dostupnost turističkih odredišta skupinama i posjetiteljima s posebnim potrebama. Zadatak svakoga od šest partnera u projektu je predstaviti primjere dobre prakse u svojoj sredini. 14. i 15. veljače sudionici su se susreli u Sheffieldu, sveučilišnom središtu u Yorkshireu, Velika Britanija . Nositelj događanja bio je Bill Rowson, profesor Visoke poslovne škole na Hallam University iz Sheffielda. Našu su školu predstavljali profesorica engleskog jezika Tatjana Gulić-Pisarević, profesor informatike Josip Klarić i ravnateljica Vesna Baranašić.

Dvodnevni program predavanja i prezentacija bio je veoma bogat, raznovrstan, zanimljiv i koristan. Domaćini su partnerima predstavili kako funkcionira mreža bivših studenata, kako u turističku ponudu uključiti skupine s različitim kategorijama ograničenja (slabovidne i slijepe, starije, teško pokretne osobe i sl.), brojne oblike kreativnosti u stvaranju turističkog proizvoda, što je to e-business.

Sljedeći susret predviđen je sredinom svibnja u Madridu, dok će naša škola biti domaćin u rujnu ove godine. Sadržaji rada bit će objavljeni na internetskoj stranici projekta, a zatim i u brošuri kojom će projekt biti zaključen.

Fotografije možete pogledati ovdje.

LEONARDO DA VINCI

Autor: Josip Klarić, 21. 2. 2011.

Program cjeloživotnog učenja

Leonardo da Vinci partnerstva

ATTRACT

(Activate Tourism Training Resources for Accessible Cities and Towns

Fotografije možete pogledati ovdje.

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr