Posjet Saboru

Autor: Josip Klarić, 26. 11. 2010.

25.11.2010. učenici 3. htt i 3. thk posjetili su Hrvatski sabor

25.11.2010. Učenici 3. Htt i 3. Thk bili su na stručnoj ekskurziji u Zagrebu. Posjetili su Hrvatski sabor, Galeriju Klovićevi dvori i Zagrebačku katedralu.

Nakon razgledavanja zgrade, nazočili su sjednici Sabora i razgovarali sa zastupnicima, Slavkom Linićem, Neviom Šetićem i Lukom Denonom.

U Klovićevim dvorima je izložba antičke umjetnosti s lokaliteta na tlu Hrvatske. Najveću pozornost privukla je skulptura Apoksiomena, nedavno pronađena na području Malog Lošinja.

Zagrebačka prvostolnica je mjesto duhovnog nadahnuća prilikom svih posjeta Gornjem gradu. Nakon upoznavanja njene arhitektonske ljepote, njenog povijesnog, kulturnog i vjerskog značenja, učenici su otkrivali i druge ljepote naše metropole.

Učenici i profesori zadovoljni su ostvarenjem ovog učenja na izvorima kulture, povijesti i duhovnosti.

Ovu ekskurziju pripremile su profesorice politike i gospodarstva Nađa Herceg-Tudor, Kulturne i povijesne baštine , Blaženka Brkić i Katoličkog vjeronauka Mirna Bunčić.

Galeriju slika možete pogledati ovdje.

Posjet Saboru

Autor: Josip Klarić, 26. 11. 2010.

25.11.2010. učenici 3. htt i 3. thk posjetili su Hrvatski sabor

Galeriju slika možete pogledati ovdje.

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr