Udruga Gastro Poreč

Autor: Josip Klarić, 26. 11. 2010.

U ponedjeljak, 22. prosinca Turističko-ugostiteljsku školu Antona Štifanića posjetili su predstavnici udruge „Gastro Poreč“  Mirko Marić i Dean Gluhak.

Tom su prigodom Školi darovali poklon namijenjen unapređenju nastave ugostiteljskog posluživanja: komplet čaša, shaker, boce za žongliranje (flair), te jedan komplet konobarske radne odore.  Poklon je kupljen novcem prikupljenim prodajom 300 litara koktela koji su predstavnici novoosnovane Udruge organizirali tijekom ovogodišnje turističke fešte Poreč 24 sata.

"Naš je cilj promicanje ugostiteljske struke i to utjecanjem na mlade ljude. Mislimo da udruženi sa  strukovnom školom i turističkom privredom možemo struku vratiti na nekadašnju razinu. Trenutno je, prema našoj procjeni, najveći problem hrvatskog turizma nedostatak mladih stručnih kadrova i to se mora promijeniti", rekao je Mirko Marić.

Predstavnici Škole zahvalili su na lijepoj gesti i izrazili spremnost na suradnju i zajedničko sudjelovanje u gradskim manifestacijama.

Udruga Gastro Poreč

Autor: Josip Klarić, 26. 11. 2010.

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr