Naša delegacija u Lisabonu

Autor: Josip Klarić, 21. 10. 2010.

U Lisabonu su od 5. do 10. listopada održani 23. Godišnji susreti AEHT-a (Assotiaton Européenne des Ecoles d’Hôtellerie et de Tourisme). Našu školu predstavljalo je tročlano izaslanstvo u sastavu Ivan Štiković, učenik četvrtog razreda programa hotelijersko-turistički tehničar, Ljiljana Badrov-Frleta, profesorica njemačkoga jezika i Vesna Baranašić, ravnateljica.

23. godišnji susreti AEHT-a

Lisabon, 5. do  10. listopada 2010.

U Lisabonu su od 5. do 10. listopada održani 23. Godišnji susreti AEHT-a (Assotiaton Européenne des Ecoles d’Hôtellerie et de Tourisme). Susreti su okupili 710 sudionika iz trideset zemalja. Među njima su bili i predstavnici devet hrvatskih turističko-ugostiteljskih škola članica Asocijacije. Turističko-ugostiteljsku školu Antona Štifanića Poreč predstavljalo je tročlano izaslanstvo u sastavu Ivan Štiković, učenik četvrtog razreda programa hotelijersko-turistički tehničar, Ljiljana Badrov-Frleta, profesorica njemačkoga jezika i Vesna Baranašić, ravnateljica.

Svako od troje sudionika imao je svoju zadaću na ovom lijepom putovanju: Ivan se natjecao u disciplini predstavljanje turističke destinacije, profesorica Badrov ga je pratila, a ravnateljica je sudjelovala na sjednici Upravnoga odbora i u radu Glavne skupštine AEHT-a.

Natjecanja su važan dio Godišnjih susreta i osobita su po tome što su natjecateljske ekipe međunarodne, tako da su Ivanov tim još činile njegove vršnjakinje iz Švedske i Latvije. Njihov je zadatak bio predstaviti Lisabon kao turističku destinaciju, s posebnim naglasnom na Belem, dio grada poznat po znamenitostima i po tome što je u povijesti bio luka iz koje se isplovljavalo na velika geografska otkrića.

Zbog važnih zadaća i obveza, ali i lošega vremena, nije ostalo dovoljno vremena za upoznavanje ovoga čudesnoga grada u kojoj se susreću moderna civilizacija i tradicija, u čijem je novom dijelu sve ogromno i veličanstveno, a u starome dijelu skučeno i prisno. Manifestacija je bila upotpunjena bogatim programom  izleta i obilazaka: u Fatimu, Obidos i Evoru.

Svaki novi susreti prigoda su za uspostavljanje novih poznanstava i prijateljstava, dogovaranje novih projekata i suradnje među školama iz cijele Europe.

Naša delegacija u Lisabonu

Autor: Josip Klarić, 21. 10. 2010.

23. godišnji susreti AEHT-a

Lisabon, 5. do  10. listopada 2010.

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr