Uz Dan planeta Zemlje u TUŠ A. Štifanića

Autor: Katarina Brajdić, 21. 4. 2010.

Uoči 40-e obljetnice Dana planeta Zemlje svijet se nalazi pred najvećom opasnošću ikad, ali i jedinstvenom prilikom u izgradnji nove budućnosti. Dan planeta Zemlje pruža mogućnost za ostvarenje povijesnih pomaka u klimatskoj politici, korištenju obnovljivih izvora energije i stvaranju tzv. zelenih radnih mjesta potičući milijune ljudi širom svijeta na poduzimanje malih koraka u svojim domovima, školama i tvrtkama koji zbrojeni svi zajedno predstavljaju izniman kolektivan doprinos u razvoju zelene ekonomije.

Tim globalnim nastojanjima svojim doprinosom priključili su se i učenici TUŠ A. Štifanića iz Poreča koji su uoči Dana planeta Zemlje, 21. 4., u jutarnjim satima imali Veliko pospremanje. Voditelji akcije bili su  prof. Mirela Marković i prof. Branko Čizmić ,a sudjelovao je po jedan učenik iz svakog razreda. Misao vodilja bila im je „Djeluj lokalno, misli globalno“.Učenici su orezivali i uklanjali bolesne i suhe grane s ukrasnih grmova, priredili su gredice za sadnju cvijeća, uklanjali su korov i suho lišće. Dogradonačelnica grada Poreča Nadja Štifanić-Dobrilović zasadila je i jedan čempres u školskom dvorištu kao simbol brige o okolišu. Bila je to akcija uređenja i uljepšanja školskog dvorišta kojim se željelo potaknuti svijest učenika o tome kako se rješenju svjetskih problema može pridonijeti  jednostavnom brigom o vlastitom životnom prostoru.

Uz Dan planeta Zemlje u TUŠ A. Štifanića

Autor: Katarina Brajdić, 21. 4. 2010.

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr