Obilježavanje Europskog dana jezika – 26. rujna 2009. u Turističko-ugostiteljskoj školi Antona Štifanića Poreč

Autor: Katarina Brajdić, 25. 9. 2009.

Učenici Turističko-ugostiteljske škole Antona Štifanića vođeni nastavnicima stranih jezika u petak 25.09.2009 na Trgu slobode obilježili su Europski dan jezika promovirajući turističko i ugostiteljsko usmjerenje škole.

Učenici Turističko-ugostiteljske škole Antona Štifanića vođeni nastavnicima stranih jezika u petak 25.09.2009 naTrgu slobode obilježili su Europski dan jezika promovirajući turističko i ugostiteljsko usmjerenje škole. Program je započeo nešto poslije 10 sati postavljanjem rekvizita na štand s plakatima, križaljkama i posterima.Učenici su putem plakata na kojima su ispisani osnovni pojmovi i fraze pripremili kratki tečaj hrvatskog jezika (književnoga standarda i istarskog zavičajnoga govora) namijenjen stranim posjetiteljima koji su se u to vrijeme zatekli na Trgu. Druga grupa učenika je na tri strana jezika koji se uče u Školi provodila anketu o znanju stranih  jezika među prolaznicima, kao i anketu o poznavanju običaja i kulture Hrvatske. Dvojica učenika izvela su rap pjesmu na engleskom jeziku. Osim toga,učenici su dijelili letke prolaznicima s recepturama istarskog menija, istarske supe i s podatcima o školi i komunicirali s prolaznicima na stranim jezicima. Pripremili su i interaktivnu igru „Pozdravi iz Poreča – napiši razglednicu!“, odnosno ispisivanje razglednica na stranim jezicima od strane turista.
Program koji je trajao do 12 sati rezultat je timskoga rada skupine darovitih učenika, stručnoga vijeća profesora stranih jezika istručne suradnice.

Pripremanje materijala

Razgovor s turistima

Anketiranje

Atmosfera na trgu

Izviješće s Dana europskih jezika objavljeno na stranicama Vijeća Europe/Europski dan jezika.

Autor: Katarina Brajdić, 25. 9. 2009.

Pripremanje materijala

Razgovor s turistima

Anketiranje

Atmosfera na trgu