„Izgradnja osobnih kompetencija“

Autor: Silvana Vlačić, 28. 3. 2018.

Tijekom ožujka 2018. godine provedene su radionice na temu „Izgradanja osobnih kompetencija“ u prvim razredima naše škole. Radionice su realizirane u sklopu Školskog preventivnog programa te kao dio porečkog programa Zajedno protiv ovisnosti kojeg koordinira Zdravi grad Poreč.

Svaka radionica je trajala 90 minuta, svaki razred je imao po tri radionice te su obuhvaćeni svi učenici prvih razreda naše škole (ukupno 74 učenika). Psiholog Goran Poropat vješto je isprepleo teme poput slike o sebi, ciljeva, osobne promjene, životnih načela i sl. u tri susreta, koji su unutar svakog razreda, s obzirom na karakteristike učenika, dali specifične rezultate. Na svakoj radionici nastali su radni plakati, koji su na zadnjem susretu objedinjeni u jedan plakat kojeg smo postavili u učionice u kojima borave razredi koji su ih izradili. Na taj način smo stvorili podsjetnik na stvari koje su učenici naučili o sebi kroz ova druženja.

Izgradnja osobnih kompetencija jedan je od zaštitnih čimbenika u prevenciji rizičnih ponašanja i ovisnosti te smo, kao škola, jako zahvalni što smo, uz podršku Lokalne zajednice, programa Zajedno protiv ovisnosti i Zdravog grada Poreč,uspjeli ostvariti ovaj set aktivnosti.

Antonija Mijatović, psihologinja

„Izgradnja osobnih kompetencija“

Autor: Silvana Vlačić, 28. 3. 2018.

Antonija Mijatović, psihologinja

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr