U Poreču krenuo projekt razvoja volonterstva u zajednici

Autor: Silvana Vlačić, 27. 6. 2017.

Projekt Volontiranje To Go provodi Centar za građanske inicijative Poreč u partnerstvu s Društvom Naša djeca Poreč, Volonterskim centrom Istra i TUŠ Antona Štifanića. Cilj projekta je izgraditi i ojačati kapacitete škole i organizatora volontiranja u zajednici za održivo uključivanje srednjoškolaca/ki u volontiranje, kroz izgradnju interaktivne web platforme, edukaciju, izradu programa volontiranja, mentorstva i međusobnom suradnjom te uvrštenjem teme volontiranja u školski kurikulum.

Projektom Volontiranje To Go želimo volonterstvo približiti svima koji će kroz par klikova moći svoje interese, hobije i želje pretvoriti u korisno za zajednicu.

Pozivamo sve zainteresirane organizacije s područja poreštine, koje jesu ili žele postati organizatori volontiranja, da ispune upitnik na linku:

Volontiranje je, kao dobrovoljna aktivnost, prije svega sloboda izbora, a sloboda je osnovna težnja ljudske civilizacije i temeljno obilježje demokracije. Osim toga, volonterstvo u sebi sadrži potencijal izgradnje suosjećanja i solidarnosti s drugima i drugačijima. Volontiranje je jedan od načina socijalnog uključivanja i integracije. Ono doprinosi izgrađivanju kohezivnog društva stvarajući veze temeljene na povjerenju i solidarnosti te tako stvara i socijalni kapital. Volontersko djelovanje kreira prostor u kojem ljudi, bez obzira na nacionalnost, religiju, socioekonomski status i dob, mogu doprinijeti stvaranju pozitivnih promjena u društvu. (volontiram.info)

Projekt će trajati dvije godine, a sufinancira ga Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Centar za građanske inicijative Poreč

U Poreču krenuo projekt razvoja volonterstva u zajednici

Autor: Silvana Vlačić, 27. 6. 2017.

Centar za građanske inicijative Poreč

« Ožujak 2024 »

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr