DON 21. i 22. travnja 2016.

Autor: Silvana Vlačić, 19. 4. 2016.

I ove se godine u Turističko-ugostiteljskoj školi Antona Štifanića održavaju Dani otvorene nastave i to 21. i 22. travnja 2016. pod zajedničkom temom migracije.

U projekt su uključeni svi učenici i nastavnici Škole, a nastao je 2003. godine potaknut željom da se novim pristupom unese dinamika u nastavni proces, da Škola postane mjesto stjecanja životnog znanja, a ne samo teorijskog te da se poveže sa sredinom u kojoj djeluje. Tako će tijekom ta dva dana učenici moći prisustvovati mnogobrojnim predavanjima, sudjelovati u radionicama i promocijama, među kojima izdvajamo: radionicu čokolade majstora slastičarstva Igora Lukina, promociju knjige Jasminke Petrović, o migracijama Albanaca u Poreču učenicima će govoriti predstavnici albanske zajednice, dok će mnogobrojni učenici posjetiti ovogodišnju Booktigu-međunarodni festival pročitanih knjiga i prisustvovati promociji knjige Rosie Kugli i predavanju o invazivnim biljkama Barbare Sladonja. Učenici će imati priliku i upoznati se s projektom Kupujmo hrvatsko – Hrvatski proizvodi za hrvatski turizam Hrvatske gospodarske komore koji će se održati 21. i 22. travnja u sportskoj dvorani Žatika.

U petak 22. travnja Škola će otvoriti svoja vrata i predstaviti se svim zainteresiranima, a naročito učenicima osmih razreda škola s Poreštine. U suradnji s tvrtkom Valamar Riviera d. d. bit će predstavljen projekt „Rastimo zajedno“ najprije u Školi, a zatim u hotelima Diamant i Tamaris Resort.

DON 21. i 22. travnja 2016.

Autor: Silvana Vlačić, 19. 4. 2016.

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr