Završna faza projekta Franz Joseph's Dining Table

Autor: Dajana Bošnjak, 3. 4. 2009.

Budimpešta: Završna faza ACES-ovog projekta Franz Joseph’s Dining Table (10. do 14.ožujka 2009.)

Završna faza projekta Franz Joseph’s Dining Table

U sklopu završne faze ACES-ovog projekta Franz Joseph’s Dining Table, učenici naše škole N. Madruša, S. Rabar, D. Lakošeljac, V. Grimani i M.Butković, u pratnji profesora S.Poropata, J.Klarića i D.Bošnjak, boravili su u Budimpešti od 10. do 14.ožujka 2009.

Ova faza projekta je između ostalog obuhvaćala i finalnu prezentaciju sveukupnog rada na projektu tako da su uz sam “Franzov stol”, prezentirani i škola kao naš tim, rezultati istraživačkog rada koji se odvijao u pozadini cijelog projekta u obliku izložbe (exhibition), i kultura ovih krajeva u sklopu cultural show-a. U projekt smo uključeni  kao partneri mađarske škole "Giorgio Perlasca"  iz Budimpešte koja je pobijedila na natječaju koji je lani raspisao ACES (Academy of Central European Schools) na temu "Naučiti kako živjeti zajedno: Međukulturalni dijalog u Europi". U projektu je sudjelovalo pet škola članica ACES-a iz Mađarske, Austrije, Vojvodine, Slovačke i Hrvatske, a financiran je od strane Erste zaklade, koja je ujedno i utemeljitelj akademije, zajedno s Interkulturelles Zentrumom iz Beča.

Nekoliko slika možete pogledati ovdje!!!

Završna faza projekta Franz Joseph's Dining Table

Autor: Dajana Bošnjak, 3. 4. 2009.

Završna faza projekta Franz Joseph’s Dining Table

Nekoliko slika možete pogledati ovdje!!!

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr