Medionauti

Autor: Silvana Vlačić, 19. 2. 2016.

Učenici naše škole pod vodstvom prof. Nađe Herceg Tudor proveli su 29. i 30. siječnja 2016. u Puli kao partneri u realizaciji projekta Medionauti.

Medionauti je edukativno-informativni projekt zamišljen u obliku televizijske emisije, čiji je cilj pružiti djeci i mladima neformalno obrazovanje s područja građanskog odgoja i medijske pismenosti. Sastoji se od niza povezanih aktivnosti: radionica, istraživanja, anketa, intervjua, izvještaja, rasprava i debata, te osmišljavanja i realizacije medijskog proizvoda, odnosno zagovaračkog filma, socijalne reklame ili reportaže. Svaka epizoda „Medionauta“ propituje jednu temu iz kurikuluma građanskog odgoja s time da je naglasak stavljen na medije koji u suvremenom informatičkom društvu igraju ključnu ulogu te na osobne stavove sudionika, odnosno srednjoškolaca. Tema kojom su se učenici bavili je djelovanje nevladinih udruga, a rezultat njihova rada je socijalna „reklama“ koja će biti objavljena na You tube-u. Učenici 3. htt: Martina Filipović, Suzana Ven, Adnan Ibrić, Ivan Ereiz i Carla Mladenović, 4. htt: Asia Memić i Dino Dudaš zajedno s Ivanom Vukašinović iz 3. thk dostojno su predstavljali Školu. Ozbiljni i odgovorni, te veseli i zaigrani stekli su simpatije aktivista Pulske tvornice kulture te aktivistica Centra za građanske inicijative iz Poreča, a posebno glavne edukatorice Tanje Carić. Nadamo se da će znanja i doživljaji iz ovog projekta obogatiti trajno njihove živote i pomoći im u profesionalnom razvoju i životu općenito.

Nađa Herceg Tudor, prof.

više na https://www.youtube.com/channel/UCAqo7llkKJZHHusYE-obsAw

Medionauti

Autor: Silvana Vlačić, 19. 2. 2016.

Nađa Herceg Tudor, prof.

više na https://www.youtube.com/channel/UCAqo7llkKJZHHusYE-obsAw

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr