Apel Stožera civilne zaštite Grada Poreč-Parenzo

Autor: Vesna Baranašić, 17. 3. 2020.

APEL STOŽERA ZA CIVILNU ZAŠTITU GRADA POREČA-PARENZO

Poštovani roditelji,

Kako bi se spriječilo širenje virusa COVID-19, od petka, 13. ožujka 2020. godine obustavljen je rad svih škola i vrtića. Nakon Istarske županije, ista mjera uvedena je na razini cijele Hrvatske.

Škole i vrtići nisu se zatvorili kako ustanove bile zatvorene, već kako bi se onemogućio kontakt među djecom. Samim time i među njihovim obiteljima, prijateljima i šire.

Djeca su manje podložna obolijevanju od virusa COVID-19, no ona se ipak zaraze tom bolešću i postaju njezini prijenosnici.

Zato vam upućujemo APEL

Ne dopuštajte djeci druženje u velikim grupama u parkovima, na igralištima i plažama.

Virus ne može dugo opstati sam, on živi na čovjeku i kreće se tamo gdje se kreće čovjek.

Sada je vrijeme da živimo povučenije, u svojim kućama, bez druženja , izlazaka i boravka u grupama ljudi. Brinimo o najugroženijoj skupini, starijim članovima naših obitelji i zajednice.

Jedino tako možemo pobijediti ovu epidemiju.

Svi moramo biti svjesni svoje uloge u tome - ukoliko se epidemija proširi, u isto će vrijeme oboljeti veliki broj ljudi, a tada će zdravstvenom sustavu biti jako teško nositi se s time.

Izdržimo ovih nekoliko tjedana, kako bi se što prije vratili svojim svakodnevnim aktivnostima.

Zahvaljujemo na vašoj suradnji i svemu što činite kako biste pomogli.

STOŽER CIVILNE ZAŠTITE GRADA POREČA-PARENZO

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr