Počela je Olimpijada volonterstva

Autor: Silvana Vlačić, 6. 11. 2018.

Olimpijada volonterstva jedna je od aktivnosti projekta financiranog sredstvima Europskog socijalnog fonda Volontiranje To Go čiji je nositelj Centar za građanske inicijative Poreč, a partneri Društvo Naša djeca Poreč, Volonterski centar Istra i Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč.

Osmišljena je kako bi motivirala učenike/ce da se uključe u volontiranje koje organiziraju udruge i javne ustanove (organizatori volontiranja) u našoj zajednici.

Oni su za srednjoškolce/ke pripremili volonterska mjesta, isplanirali akcije koje će se provesti u suradnji s vama i željno vas iščekuju.

Dovoljno je pratiti obavijesti putem FB-a (Volontiranje To Go - Vo2Go) i Instagrama na kojima ćemo redovito objavljivati otvorena volonterska mjesta i najavljivati volonterske akcije.

Olimpijada traje od 15.10.2018. do 30.04.2019. i osmišljena je za srednjoškolce/ke koji pohađaju školu u Poreču, bez obzira na to gdje žive, ili one koji žive u Poreču, a u školu idu u nekom drugom gradu.

Možeš odlučiti volontirati i negdje drugdje, bez obzira jesu li organizatori volontiranja (ustanova/udruga) uključeni u projekt. Važno je da nas obavijestiš o tome prije početka volontiranja, kako bismo ti osigurali jednake uvjete volontiranja kakve će imati i ostali natjecatelji/ce u Olimpijadi volonterstva.

Ako ti treba dodatna pomoć ili podrška slobodno nam se obrati, rado ćemo ti pomoći.
E-mail adresa na koju se možeš javiti je: volontiranje2go@gmail.com

KAKO SUDJELOVATI U OLIMPIJADI?

Cilj sudionika/ca je skupiti što više bodova i osvojiti titulu “Olimpijca/ke” godine 🏆. Bodovi se ostvaruju prema sljedećem kriterijima:

1. Broj volonterskih sati - svaki volonterski angažman upisuje se u volontersku knjižicu, sati se zbrajaju, a svaki sat nosi jedan bod

2. Broj volonterskih sati u individualnom angažmanu – volonterski sati odrađeni na vlastitu inicijativu mimo volonterskih akcija u organizaciji škole, svaki volonterski sat donosi 2 boda

3. Opisna procjena organizatora volontiranja o iskazanoj inicijativi i posvećenosti volontera/ke - kada više volontera/ki ima jednak broj bodova, pozitivna povratna informaicije organizatora volontiranja dodatno se boduje.

Na kraju olimpijade najbolji Olimpijac/ka dobiti će od organizatora priznanje i prigodnu nagradu, a svi koji se budu natjecali za tituli družit će se na volonterskom partiju.🎂👏🎂🎉🎈🥇

Dajana Bošnjak, prof.

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr