Budući turistički vodiči

Autor: Silvana Vlačić, 22. 5. 2017.

U ponedjeljak, 15. 5. 2017. posjetilo nas je u popodnevnim satima 37 učenika i 4 profesora iz austrijske škole Tourismusschule St. Pölten, koji u Poreč već nekoliko godina u svibnju dolaze na tjedan terenske nastave.

Želja im je bila od vršnjaka čuti iskustva iz praktičnog dijela nastave i saznati nešto novo o okruženju u kojem borave. Petero naših vrijednih učenika pokazalo im je kulturno-povijesne spomenike Poreča tijekom sat i pol vođenja na engleskom jeziku. Učenike iz Austrije vodili su tragom tisućljetne povijesti.

A kako su to doživjeli, saznajte od njih samih:

Stela Triskoli, 3. htt: Doživjela sam prekrasno iskustvo u vođenju stranih učenika. To iskustvo me potaknulo na razmišljanje o poslu turističkog vodiča. Najviše mi se kod učenika sviđalo to što su bili jako mirni i što su pozorno slušali o našim povijesnim znamenitostima. Sigurno bih ponovila ovo poučno iskustvo.

Kaori Mainenti, 3. htt: Vođenje učenika iz Austrije doživjela sam kao priliku da zavirim u svijet vodiča. Bilo je to lijepo i zanimljivo iskustvo gdje sam vidjela kako je biti vodič grupi koja dolazi u moj grad. Mislim da je to velika prilika za usavršavanje znanja stranoga jezika.

Fabijan Nađ, 3. htt: Meni je to bilo vrlo zanimljivo iskustvo. Najviše mi se svidjelo voditi grupu i znati da će te svi pozorno slušati. Prije sam razmišljao o tome da budem turistički vodič i nakon ovog iskustva razmišljam još. To je definitivno nešto što bih htio ponoviti.

Roberta Velić, 2. thk: Bilo je poučno ne samo za njih, već i za mene. Mnogo toga o svom gradu nisam znala.

Marija Aščić, 2. thk: Bili smo opušteni među njima jer su srednjoškolci kao i mi, a i ako pogriješimo znali smo da nas neće osuđivati. Trudili su se pozdravljati nas na hrvatskom jeziku i činili su mi se vrlo zainteresirani za ono što im govorimo. Nisam se mogla načuditi koliko njihovi profesori imaju povjerenja u njih kada su ih pustili same s nama.

Gordana Barnjak, prof.

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr