Putovanje u Rim i Assisi

Autor: Silvana Vlačić, 2. 5. 2017.

Na ovo trodnevno putovanje  krenuli smo u četvrtak, 30.3. u 22,00 h ispred dvorane Veli Jože. Osim nas maturanata 4. r. hotelijersko-turističkih tehničara, u talijansku avanturu uputili su se i učenici 2. i 3. r. istog usmjerenja te profesori u pratnji Daisy Ghersinich Fiškuš, Davor Ban, Daria Škrinjar i Gordana Barnjak.

Nakon noćne vožnje u Rim smo stigli u 10, 00 h ujutro. Prvo smo posjetili katakombe, a potom smo se uputili prema Koloseumu. Nakon Koloseuma obišli smo Forum Romanum, skulpturu vučice te Romula i Rema, Fontanu di Trevi, Španjolske stube, Piazzu Navonu i mnoge crkve. Drugi smo dan posjetili Vatikan, njegove muzeje i Sikstinsku kapelu. Navečer smo se nakon večere u hotelu vratili kako bismo vidjeli Rim noću. Imali smo nešto slobodnog vremena na raspolaganju koje smo proveli na Fontani di Trevi i Španjolskim stubama sa sladoledom u rukama, kao pravi turisti. Treći smo dan krenuli natrag za Poreč i usput stali u Assisiju. Tamo smo posjetili dvojnu crkvu sv. Franje Asiškog  i prošetali živopisnim  ulicama Assisija sa sladoledom u rukama, naravno. Na povratku kući stali smo u Bologni kako bismo obavili kratki shopping, nakon čega smo se  kući sretno vratili s novim doživljajima i iskustvima. Bilo nam je jako lijepo. Rim je svakako ispunio naša očekivanja. Nažalost, nismo imali vremena popeti se na kupolu bazilike sv. Petra, ali to nam je razlog više da se vratimo. Ipak svi putevi vode u Rim, zar ne? :)

Melita Aljić i Jelena Radić, 4. htt

Turističko-ugostiteljska škola Antona Štifanića Poreč / Prvomajska 6, HR-52440 Poreč / ss-astifanica-porec.skole.hr / ured@ss-astifanica-porec.skole.hr